در این مقاله قصد داریم درباره ی خاکبرداری در کرج و مراحل آن اطلاعاتی در اختیار شما بگذاریم. پس تا آخر این مقاله همراه ما باشید!

خاکبرداری در کرج

خاکبرداری چیست؟

خاکبرداری ساختمان یکی از مهمترین و حساس ترین مراحل ساخت و ساز می باشد که به منظور آماده سازی محل پی ساختمان انجام می شود. هدف از خاک برداری اولیه، ایجاد یک سطح صاف و یکنواخت و برداشتن مواد و شن و ماسه و قلوه سنگ های اضافی از محل مورد نظر می باشد. به بیان دیگر هم‌تراز و هم شیب کردن بخشی از زمین و از بین بردن پستی بلندی های محل پی ساختمان را خاکبرداری می گویند. اگر به دنبال افراد متخصص در زمینه ی خاکبرداری در کرج هستید می توانید روی شرکت عمرانی آروند ره پی حساب کنید.

خاک برداری در ساخت و ساز ها یکی از متداول ترین کاربرد های خاکبرداری می باشد. که معمولا برای ایجاد پایه یا زیربنای ساختمان، حفر آب انبار و جاده سازی استفاده می شود. معمولا عملیات خاکبرداری تا عمق 60 سانتی متری انجام می شود. این کار حتما باید زیر نظر متخصصین خاکبرداری و بر اساس دستورالعمل های دستگاه نظارت انجام شود.

 

5 مرحله ی خاکبرداری در کرج:

خاکبرداری در کرج از 5 مرحله ی کلی تشکیل می شود. آماده سازی و زیرسازی خاک، آماده سازی بستر خاکریز، مصالح خاک ریزی، اصلاح مصالح و آماده سازی بستر خاک از مراحل آن می باشد.

  1. آماده سازی و زیرسازی خاک:

اولین مرحله ی خاکبرداری، آماده سازی و زیرسازی خاک می باشد که باید بر اساس نقشه های اجرایی صورت گیرد. زیرسازی باید تا رسیدن به زمین سخت با مقاومت کافی ادامه پیدا کند. اگر برای رسیدن به تراز مورد نظر نیاز به خاکریزی باشد باید اول نسبت به برداشتن خاک های نباتی اقدام کرده. و سپس عملیات خاکریزی انجام شود.

  1. آماده سازی بستر خاکریز:

قبل از انجام زیرسازی باید عملیات خاکی تا تراز مشخص شده در نقشه ی اجرایی صورت گیرد. گاهی لازم است برای رسیدن به تراز مورد نظر، خاکریزی انجام شود که میتوانیم برای این کار از مصالح باقی مانده از عملیات خاک برداری و گودبرداری در کرج استفاده کنیم. گاهی هم لازم است بستر مورد نظر تا رسیدن به تراز لازم، با مصالح مناسب پر شود.

  1. مصالح خاکریزی در کرج:

از مصالح حاصل از خاکبرداری برای تامین مصالح ساختمانی استفاده می شود. بهتر است خاکی که در این عملیات استفاده می شود خاک دانه درشت و یا خاک دانه ریز باشد. و دستگاه نظارت باید روی این خاک نظارت کافی را داشته باشد. زیرا تشخیص کیفیت خاک مناسب برای خاکریزی باید زیر نظر دستگاه نظارت و تحت تایید کارفرما باشد. خاک های مناسب برای انواع خاکریز ها شامل خاکریز های محل سازه ها، اطراف پی ساختمان ها، تاسیسات محوطه، کانال های لوله های آب و فاضلاب و کابل کشی ها مورد استفاده قرار می گیرد.

  1. اصلاح مصالح:

اگر خاک باقی مانده از خاکبرداری ، نامناسب باشد و یا از مقاومت خوبی برخوردار نباشد باید نسبت به اصلاح آن اقدام کرد. در ابتدا باید از خاک های حاصل از خاکبرداری استفاده کرد و سپس اگر با کمبود مصالح روبه رو بودیم میتوانیم از منابع دیگر استفاده کنیم. معمولا از خاک هایی مثل خاک رس و مصالح تایید شده برای خاکریزی استفاده می کنند. باید به این نکته توجه کرد که استفاده از خاک رس برای خاکریزی کف ساختمان ها مجاز نمی باشد مگر اینکه با استفاده از آهک، خاصیت خمیری این خاک را کم کرد.

  1. آماده سازی بستر خاکریزی:

آخرین مرحله ی خاکبرداری به آماده سازی بستر خاک می رسیم. قبل از عملیات خاکریزی حتما باید نسبت به پاکسازی محل مورد نظر از مصالح نامناسب، ریشه گیاهان و … در نقشه های اجرایی اقدام کرد. در صورت وجود آب های زیرزمینی باید قبل از شروع، عملیات زهکشی انجام شود.

شما می توانید انجام کلیه ی خدمات خاکبرداری در کرج را به شرکت آروند ره پی بسپارید.

اگر در بستر خاکریزی، شن و ماسه وجود داشت باید ابتدا سطح مورد نظر کوبیده و رگلاژ شود و سپس خاکریزی انجام شود و اگر قرار باشد خاکریزی روی سطح بتنی انجام شود، باید قبل از شروع عملیات سطح بتن کاملا تمیز و مرطوب شود.

 

 

قیمت خاکبرداری در کرج:

عوامل زیادی در قیمت نهایی خاکبرداری تاثیر گذارند. عواملی مانند جنس زمین، تعداد کامیون ها و اجاره ی ماشین آلات راهسازی،  عمق و ارتفاع گود، هزینه حمل مصالح ساختمانی و موقعیت جغرافیایی زمین روی هزینه ی نهایی خاکبرداری در کرج تاثیر دارد. برای اطلاع بیشتر درباره ی چگونگی انجام کار و قیمت خاکبرداری در کرج با ما در تماس باشید.

 

برای خاکبرداری در کرج باید به چه نکاتی توجه کنیم؟

باید توجه داشته باشید که مجوز های لازم از سازمان های آب و فاضلاب، برق، گاز، کلانتری، آتش نشانی و مخابرات گرفته شده باشد. نکته ی قابل توجه این است که در حین عملیات خاکبرداری، زیستگاه های طبیعی و آثار باستانی آسیبی نبینند.

نکته ی دیگری که باید به آن توجه داشته باشید این است که محلی که خاکبرداری شده نباید بیش از 72 ساعت در معرض عوامل جوی و باران قرار گیرد وگرنه باید دوباره نسبت به مسطح سازی و کنترل لایه ها و هم چنین رگلاژ سطح کار اقدام کنید.

یکی از موضوعاتی که در حین خاکبرداری باید به آن توجه شود، رعایت اقدامات لازم ساخت کانال برای نصب لوله ها می باشد که حتما باید مطابق نقشه و ارقام مشخص صورت گیرد.

شرکت آروند ره پی با 10 سال سابقه کار درخشان در زمینه ی انواع خدمات عمرانی از جمله خاکبرداری در کرج با بهره گیری از تجهیزات و ماشین آلات روز و با به کار گیری افراد متخصص و با تجربه اقدام به ارائه ی خدمات با کیفیت و تضمینی کرده است.

 

1 دیدگاه

  • میخواستم نظرم رو به اشتراک بزارم تا عزیزانی که مثل ما کار ساختمانی و گودبرداری دارند راحتتر بتونن تصمیم بگیرن ما برای ساختن خونمون شرکت اروند ره پی رو انتخاب کردیم آقای یوسفی نژاد و تیمشون واقعا دلسوزانه و با بهترین کیفیت کارای مارو انجام دادن و قیمتشون به نسبت جاهای دیگه عالی تر بود و همینطور از کیفیت کارشون نزدن مث جاهای دیگه و به حرفشون عمل کردن ممنونم ازشون خدا ب کارتون برکت بده مهندس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *