در این مقاله قصد داریم درباره ی گودبرداری در کرج و انواع روش های آن  اطلاعاتی در اختیار شما بگذاریم. پس تا آخر این مقاله همراه ما باشید! 

گودبرداری در کرج

گودبرداری چیست؟

گودبرداری یکی از اقدامات اولیه ی هر ساخت و سازی می باشد. در گودبرداری، زمین از هرگونه پستی و بلندی و قلوه سنگ پاک می شود و آماده ی ساخت و ساز می شود. در گودبرداری عملیات حفاری به عمق بیش از 60 سانتی متر و با استفاده از ماشین آلات مخصوص انجام می شود.

زمین ها از نظر عملیات گودبرداری به پنج نوع کلی تقسیم می شود. زمین دستی، لجنی، کلنگی،دج و سنگی انواع آن هستند.

گودبرداری یکی از مسائل خطرناک عملیات خاکی می باشد و باید دیواره های گود توسط سازه های نگهبان مهاربندی شود تا افراد و ساختمان های اطراف از امنیت کافی برخوردار باشند. این کار حتما باید زیر نظر متخصصین و ناظرین با تجربه انجام شود. پس اگر برای انجام کلیه ی خدمات گودبرداری در کرج نیاز به مشاوره و افراد متخصص در انجام عملیات عمرانی دارید می توانید با ما تماس بگیرید.

 

هدف از گودبرداری

اصلی ترین هدف از گودبرداری قبل از هرگونه ساخت و سازی، رسیدن به خاک سفت و بکر می باشد. اما از دلایل دیگر آن میتوان به پایین آوردن مرکز ثقل سازه، قرارگیری فندانسیون در محل امن و دور از سیل و یخبندان اشاره کرد. گودبرداری معمولا به منظور کارهایی مثل تخریب یک ساختمان فرسوده و ساخت و ساز جدید، حفر کانال ها مخازن زیرزمینی و رسیدن به خاک بکر، ساخت پارکینگ و … انجام می شود.

 

روش های گودبرداری در کرج:

روش های گودبرداری و همچنین وسایل و ماشین آلات مورد استفاده آن، به نوع خاک بستر و موقعیت محل بستگی دارد. از روش های معمول گودبرداری میتوان به گودبرداری با بیل مکانیکی یا لودر اشاره کرد.  گودبرداری در کرج به روش های مختلفی مثل گودبرداری با بیل مکانیکی و یا روش تاپ دان انجام می شود. مثلا برای گودبرداری بستر برج ها، زمین باید تا عمق زیادی حفر شود و اگر خاک بستر آن سست و از نوع ماسه ی روان باشد بهتر است با ماشین آلاتی مانند جرثقیل و یا کلامشل انجام شود. (برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ی قیمت ماسه در کرج به صفحه ما سر بزنید.)

 

گودبرداری با بیل مکانیکی:

گودبرداری با بیل مکانیکی یکی از روش های پر طرفدار در عملیات ساختمانی به شمار می آید که به سرعت کار کمک زیادی می کند. در این روش با کابل انتهایی آن حفاری و گودبرداری انجام می شود و نیازی به وارد شدن ماشین به داخل گود نیست.

 

گودبرداری به روش تاپ دان:

یکی از جدیدترین روش ها برای گودبرداری، روش تاپ دان می باشد که این روزها رواج بیشتری پیدا کرده است. استفاده از این روش سرعت بالایی به کار می بخشد و باعث صرفه جویی در زمان می شود. در این روش بر خلاف روش های سنتی، ابتدا دیوار های پیرامونی ساخته می شود و معمولا پی های شمعی و ستون ها از تراز زمین نصب می شود.

شرکت آروند ره پی آماده ی ارائه ی انواع خدمات عمرانی از جمله گودبرداری در کرج می باشد.

 

تفاوت خاکبرداری و گودبرداری چیست؟

خاکبرداری و گودبرداری هر دو از پایه های مهم هر ساخت و ساز هستند که کار هر دو مسطح سازی زمین می باشد اما اکثر مردم این دو عملیات را یکی می دانند و از کلمات آن به جای یکدیگر استفاده می کنند اما این دو باهم تفاوت های اساسی دارند.

در خاکبرداری، عملیات حفاری به عمق 60 سانتی متر انجام می شود اما در گود برداری به عمق بیش از 60 سانتی متر و در پروژه های بزرگ به چند ده متر هم می رسد. به بیان دیگر خاکبرداری برداشتن خاک از سطح زمین است اما گودبرداری به عملیات حفاری زمین و برداشتن خاک از عمق زمین می گویند.

 

گودبرداری در کرج چقدر طول می کشد؟

گودبرداری در کرج ممکن است بین 3 یا 4 روز، تا 3 هفته به طول بیانجامد. به طور مثال در منطقه هایی که در بستر پی تخته سنگ وجود داشته باشد گودبرداری ها به عمق 10 فوت هم می رسد. این موارد معمولا در مناطقی مانند ارتفاعات رخ می دهد که علی رغم چشم انداز های زیبایی که دارند ساخت و ساز در آن مناطق با چالش های زیادی همراه است.

 

هزینه ی گودبرداری در کرج چقدر است؟

هزینه ی گودبرداری در کرج هم طبیعتا به عوامل مختلفی بستگی دارد که تعیین کننده قیمت گودبرداری می باشند. به عنوان مثال انجام این عملیات در کوچه های تنگ و محیط های مشابه، و یا گودبرداری برای برج های مرتفع و یا منطقه هایی که فاصله زیادی تا محل انتقال پسماند های گودبرداری دارند، متفاوت است. همچنین هزینه ی این عملیات به پیمان کار مورد نظر هم بستگی دارد.

 

شرکت عمرانی آروند ره پی با 10 سال سابقه ی درخشان در صنعت راه و ساختمان و ارائه دهنده ی انواع خدمات گودبرداری در کرج، و ده ها خدمات عمرانی دیگر مجهز به انواع ماشین آلات راهسازی روز دنیا آماده ی همکاری با شما می باشد.

تضمین کیفیت، تعهد زمانی، امنیت و ارائه ی بهترین خدمات از ویژگی های بارز شرکت آروند ره پی می باشد.

 

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *